English French Hebrew
מאמרים

צמצום הפערים בין ארצות הברית לישראל

במהלך השנים האחרונות החלו אנשים רבים להשקיע בנדל"ן בארה"ב. אחת הסיבות לכך היא עליית מחירי הדירות בארץ אך עצם העובדה שמשקיעים רבים בוחרים להשקיע את כספם בנכסים שנמצאים מעבר לים אינה מעידה על כך שלא ניתן לבצע עסקאות משתלמות גם בארץ. במאמר זה נתמקד בהשקעות נדל"ן בחו"ל ובהשקעות נדל"ן בירושלים.
 

​שוק הנדל"ן בירושלים
 

שוק הנדל"ן בעיר ירושלים הינו מפותח ולא זול משום שמדובר על עיר מרכזית וקדושה אך בהחלט ניתן לאתר דירות במחירים משתלמים- בעיקר באמצעות סוכנות תיווך שמתמחה בנדל"ן בירושלים. מתווכים מנוסים יוכלו לספק מידע על דירות שונות ברחבי העיר, על "מציאות", על פרויקטים שנבנים או יבנו בעתיד, על עסקאות שעשויות להשתלם בהמשך ועוד כך שרכישת דירה בירושלים יכולה בהחלט להיות עסקה משתלמת.
כאשר משווים בין השקעה בירושלים ובין בשקעה בארה"ב ניתן למצוא יתרונות  לרכישת נדל"ן בירושלים- אחד היתרונות הוא הנגישות והשפה- במידה ובעל הנכס ירצה להשכיר את הנכס יהיה לו קל יותר לטפל בהליכים שכן הוא דובר את שפת המקום, מכיר את ההתנהלות הכללית ויכול להגיע אל הדירה בשעת הצורך.
מעבר לרכישת נדל"ן לצורך מגורים נמצא שוק הנדל"ן העסקי בפריחה ודמי השכירות נמצאים במגמת עליה- בחלק מהאזורים עלה מחיר השכירות בכ- 50% במהלך השנים האחרונות. לפי דעת המומחים עשויים האזורים של שוק מחנה יהודה ורחוב קינג ג'ורג להיות משתלמים מאוד בעתיד מכיוון שהם אזורים מרכזיים אשר מכילים חנויות גדולות ומושכים תיירים רבים.
 

שוק הנדל"ן בארה"ב
 

כידוע, שנת 2007 הייתה שנה קשה עבור נדל"ן בארה"ב- כתוצאה מהמשבר ירדו מחירי הנכסים בצורה משמעותית. מאז הנפילה החל המצב להשתפר ומחירי הנכסים עולים באופן הדרגתי- בשל סיבה זו נוצרות הזדמנויות ואנשים רבים שמנצלים אותן ירוויחו על השקעותיהם בהמשך- ככל שיעלו המחירים. הביטחון בצפי זה- בעליית שווי הנכסים נובע מעובדות בשטח- לארה"ב יש כלכלה חזקה וכבר הוכח בעבר שהיא מסוגלת להתאושש ממשברים פיננסיים. כמו כן, התושבים מתקשים לרכוש דירות, הסיבה לקושי נובעת ממשבר הסאב- פריים, כתוצאה מהקושי לרכוש דירה עלה הביקוש עבור דירות להשכרה. סיבות נוספות שמגדילות את כדאיות ההשקעה בנדל"ן בארה"ב הינן הגידול באוכלוסייה- דבר שמעלה את הביקוש אחר הדירות וכמות חברות התיווך המקצועיות אשר מסייעות למשקיעים ולשוכרים.
למרות היתרונות ברכישת נדל"ן בארה"ב יש להשקעה גם חסרונות- ארה"ב רחוקה מהארץ ולכן יהיה קשה למשקיע לטפל בתהליך הרכישה ולספק מענה לשוכר. כמו כן, עשויים החוקים להשתנות בין מדינה למדינה- לכן יש להכיר את השוק בצורה טובה וחשוב להכיר את השכונות אשר עשויות להיות שונות מאוד אחת מהשנייה. מעבר לזאת, לא ידוע מתי יגיעו הרווחים ואילו מדינות יתאוששו מהר יותר.
יש לציין כי למרות שרכישת נדל"ן בארה"ב עשויה להיות יקרה יותר מרכישת נדל"ן בירושלים יש אזורים שמציעים נכסים במחירים משתלמים יותר. בין האזורים הללו ניתן למצוא את מדינת מישיגן. בדטרויט- העיר הגדולה ביותר במדינה ניתן למצוא קרקעות משתלמות דווקא בגלל שמדובר על עיר שמכילה אוכלוסייה בעייתית ובשל קריסתה של תעשיית הרכב במקום. ברוקלין הינה דוגמה נוספת לאזור שמכיל נכסים משתלמים. צעירים רבים, משקיעים מחו"ל ומקומיים מעוניינים לרכוש נכסים בברוקלין ולכן הפכו הנכסים למשלמים יותר עבור המשקיעים. לפי התחזית צפויים מחירי הנכסים במקום לזנק במהלך השנים הקרובות.

לבחור חברת נדל"ן מקצועית ובעלת ניסיון
 

אין ספק כי השקעה חכמה בנדל"ן עשויה להשתלם מאוד בעתיד וכאשר בוחנים את אפשרויות ההשקעה בארה"ב ובארץ- בירושלים ניתן לראות כי לכל מקום יש יתרונות משלו אך כדי לבצע את העסקה המשתלמת ביותר יש לפנות אל חברת נדל"ן מקצועית אשר מתמחה בנכסי האזור ויודעת כיצד לבחור את הנכסים המתאימים ביותר מבחינת איכות הבניה, המיקום, רמת נגישות של המקום, הסביבה, המטרה של הרוכש ותקציבו. חברת נדל"ן מקצועית ואמינה תוכל לסייע לרוכש להשקיע בנכסים שיניבו תשואות גבוהות תוך לקיחת מינימום סיכונים.
 
מאמרים נוספים: מעבר לדירה חדשה
מאמרים נוספים: שיטות הבניה המודרניות של קבלי הבניה